عکس های فریبا کوثری و خانوادش+بیوگرافی

دسته: عکس های جدید بازیگران

بیوگرافی فریبا کوثری

در این مطلب در بخش عکس های بازیگران معروف زن برای شما بیوگرافی و عکس های فریبا کوثری و خانوادش را آماده کرده ایم امیدواریم مورد رضایت شما قرار بگیرد

بیوگرافی فریبا کوثری

فریبا کوثری متولد ۱ آذر ۱۳۴۵ در زاهدان، بازیگر است

فارغ التحصیل دیپلم اقتصاد است در یک خانواده ۴ نفری بدنیا آمده، پدرش معاون اداره پست و تلفن و تلگرام زاهدان بود ۵ ساله بود که به تهران نقل مکان کردند و تنها یک برادر دارد

فریبا کوثری تا کنون ازدواج نکرده است و مثل بسیاری از دیگر بازیگران زن مجرد است

او فرزندی ندارد اما رفتار مادرانه را در زندگی با برادر زاده‌هایش تجربه کرده است. خودش معتقد است: «اصلا مهم نیست که هیچ‌وقت مادر نبوده‌ام. یکسری واقعیت‌ها را در زندگی باید پذیرفت. اگر در ۱۸سالگی ازدواج می‌کردم، الان یک پسر ۲۰ ساله داشتم. مهم این است که اول باید خودم نقش را باور کنم تا مردم هم بتوانند باورش کنند. بعد هم البته فکر نمی‌کنم در مجموعه‌ای که به نسبت موفق است، فقط یک یا چند بازیگر نقش دارند.۲ تا بچه برادر دارم که عاشقانه دوست‌شان دارم؛ کیمیا ۱۴ ساله و پوریا ۱۱ ساله است که همه زندگی من و در واقع بچه‌های من هستند چون خیلی برای بزرگ‌شدن‌شان زحمت کشیده‌ام و فکر می‌کنم جزو معدود عمه‌هایی باشم که آن‌ها هم خیلی من را دوست دارند.»

عکس های جدید فریبا کوثری

مهمانداری هواپیما تا بازیگری

در جوانی علاقمند بود مهماندار هواپیما باشد اما سرنوشت باعث شد در ۲۲ سالگی بدون دانش و کلاس بازیگری وارده عرصه هنر شود، اوین تجربه او در سال ۱۳۶۷ در فیلم چهره یک صهیونیست بود

 

تبریک فریبا کوثری به مناسبت روز مادر و انتشار عکس مادرش

فریبا کوثری با انشتار تصویر خود و مادرش نوشت : ته ته همه دلخوشیام اینه که برم خونه ش عطر خونه ای که همه بچگیم باهاش پر شده بوی غذاهای بینظیرش که بهترین سرآشپزای فرانسه هم همچین جسارتی نمیکنن که دستپخت شونو سر تر بدونن بوی عطر فوق العادش و اون لحن همیشه نگرانش که پر از عشق و مهر و جنون مادرانه ست و همش میپرسه از روزمرگیام به غرغرام گوش میده به غیبتام گوش میده به عصبانیتام به ناراحتیام گوش میده آخرشم بهم میگه میگذره مادر بهش فک نکن بیا چایی بهار نارنج بخور برات دم کردم بوی عطر اون روسری نخی رنگیش بوی گلای باغچه ش که تازه آبشون داده و آرامشی که هیچ جا نمیشه تجربه ش کنی نشون میده هنوزم میتونم عاشق زندگیم باشم چون میتونم وقتی که قدرتم رو به کاهش هست پناه ببرم به کسی که تمومش مال من مال خود خودمه “مادر عزیزم” دلبرترین زن دنیاست از همون زنای قدیمی که هنوزم که هنوزه دستاشون بوی عشق میده و آغوششون بوی آرامش همونایی که میتونی بی استرس ترین دقیقه ها رو کنارشون بگذرونی و همیشه خوشبو ترین بو های دنیا رو توی خونه هاشون تجربه کنی.. “روز همه مادران سرزمینم مبارک”

فریبا کوثری و مادرش

فریبا کوثری و مادرش

 

مصاحبه کوتاه با فریبا کوثری

من به شدت به خانواده ام وابسته هستم. این وابستگی توأم با احترام باعث شده بود که در طول سال ها دلم بخواهد همواره به مادر و برادرم نزدیک باشم، به همین خاطر در مقطعی فکر می کردم ممکن است ازدواج بین من و آنها جدایی بیندازد یا باعث شود در زندگی مشترک من خللی ایجاد شود. از طرفی من همیشه برای زندگی مشترک احترام قائل بودم و اعتقادم بر این بود فردی که زندگی جدیدی را شروع می کند باید با تمام وجود در خدمت زندگی اش باشد و به نوعی هرگز به جدایی و مسائلی از این دست فکر نمی کردم. این تصورات به نوعی من را از ازدواج دور کرد هر چند که من ازدواج کردن را به پای قسمت هم می گذارم. البته من ارتباط بسیار نزدیکی با برادرزاده هایم دارم و کنار آنها بودن مرا آرام می کند، آنان را به مانند بچه های خودم دوستدارم و حضورشان باعث می شود که من خلأ مادر نشدن را کمتر حس کنم. خوشبختانه آنها بسیار خوب تربیت شده اند و یاد گرفته اند در جامعه و خانواده چطور حضور داشته باشند

فریبا کوثری کنار مریلا زارعی

فریبا کوثری کنار مریلا زارعی

آموختن در هر لحظه

او دانش آموخته بازیگری نیست اما می‌گوید کارش برایش صحنه آموختن بوده. فریبا کوثری قبلا در مصاحبه‌اش با «سیب‌سبز» گفته بود: «خوشحالم که با کارگردان‌های خوب و بزرگی کار کرده‌ام. مرحوم رسول ملاقلی‌پور، کمال‌تبریزی، مرحوم شهریار پارسی‌پور، جعفری جوزانی، داوود میرباقری، سهیلی‌زاده، مهدی فخیم‌زاده، تهمینه میلانی و همین‌طور بازیگران خوبی که از آن‌ها چیزهای بسیاری آموختم.

آن موقع کلاس‌های بازیگری که نبود، تازه جنگ تمام شده بود و آموزش بازیگری هم جایگاه مشخصی نداشت. به همین دلیل سعی کردم از استادان بزرگ آن زمان یاد بگیرم. شاید شاگرد خوبی نبودم؛ ولی همه تلاشم را می‌کردم.

من درکنار زنده‌یاد خسرو شکیبایی، مهدی هاشمی، فرامرز قریبیان، جهانگیرالماسی، مرحوم حمیده خیرآبادی، محمدعلی کشاورز و بزرگان دیگری که هرکدام دنیایی از تجربه بازیگری بودند، درس‌های زیادی یاد گرفتم.»

 

پر کار بودن همیشه خوب نیست!

فریبا کوثری بازیگر پرکاری نیست و دوست هم ندارد که باشد. می‌گوید هنوز هم وقتی کار جدیدی به او پیشنهاد می‌شود، تا چندشب اضطراب دارد و خوب نمی‌خوابد. می‌گوید: «تا وقتی که احساس کنم نقش را پیدا کرده‌ام و می‌توانم از پس آن بربیایم هم این حالت ادامه دارد.

بزرگی درباره بازیگری گفته است: «۲چیز اسم بازیگر را ماندگار می‌کند: یکی انتخاب درست و دیگری زندگی سالم.» شاید به دلیل همین سختگیری درانتخاب‌هاست که خیلی پرکار نیستم. دلم نمی‌خواهد چندکار را با هم قبول کنم چون حتما کارهای دلچسبی نخواهند شد.»

 

فریبا کوثری و برادرش

زندگی بدون حاشیه خودش هم معتقد است که این حرفه طوری است که به راحتی می‌توان در آن درگیر حاشیه‌ها شد اما فریبا کوثری می‌گوید: «سعی می‌کنم درگیر حاشیه نشوم. به برنامه‌های زیادی دعوت شدم که از یک جایی به بعد دیدم این برنامه‌ها دارند همه‌وقت من را می‌گیرند و دیگر نرفتم. چون دلم می‌خواهد کنار بازیگری، زندگی‌ای داشته باشم که مال خودم باشد و هرچقدر حاشیه‌ از متن اصلی زندگی یک بازیگر جدا باشد، بازیگر راحت‌تر است.»

فریبا کوثری و برادرش

فریبا کوثری و برادرش

پیدا کردن بهترین راه برای عبور از روزهای سخت

زندگی فریبا کوثری هم مثل تمامی ما فراز و فرود‌هایی داشته اما او می‌گوید: «زندگی را خیلی سخت نمی‌گیرم، به هر حال باید یک جوری زندگی کرد. هر کسی هم برای بهتر زندگی کردن روشی دارد. درست است که خیلی اتفاق‌ها دست من نیست ولی سعی می‌کنم تعداد حس و حال‌های خوبم بیشتر از لحظه‌های دلگیر‌ی‌ام باشد.

هروقت هم افسرده می‌شوم، سر خودم را گرم می‌کنم؛ کلاس ورزش می‌روم و به دوستانی که مدتی است ندیدمشان سر می‌زنم. اگر فرصتی دست بدهد مسافرت می‌روم که معمولا هم شمال است و بالاخره زندگی ادامه دارد.»

با تمام انرژی کار کردن

فریبا کوثری دوست ندارد که چند کار را با هم قبول کند اما زمانی که کاری را می‌پذیرد، با تمام وجود برای موفق شدن تلاش می‌کند و وقت می‌گذارد. فریبا کوثری معتقد است:

«این انرژی به‌‌دلیل علاقه زیاد به کار است. تا وقتی کاری را دوست نداشته باشی، یک ساعتش را هم نمی‌توانی تحمل کنی و هرلحظه کار برایت عذاب است اما اگر علاقه وجود داشته باشد، هر روزش برایت یک ساعت می‌گذرد. درهرصورت همیشه خودم را متعهد می‌بینم، آن هم نسبت به یک جمعیت ۷۰-۶۰ میلیونی و علاوه برعلاقه‌ام، این تعهد هم من را سرپا نگه می‌دارد.»

فریبا کوثری کنار داود رشیدی
فریبا کوثری کنار داود رشیدی

تک بعدی نبودن

فریبا کوثری فقط یک بازیگر نیست. او یک آشپزحرفه‌ای است و به این کار عشق می‌ورزد. پیش از این از زبان خودش شنیده بودیم: «از این‌که بروم مهمانی و خودم شیرینی درست کنم و ببرم، از این‌که عید باشد و شیرینی‌های خانه را با دست خودم پخته باشم، از این‌که مهمان بیاید و از شام گرفته تا شیرینی‌ و دسر را خودم تهیه کرده باشم،

لذت می‌برم چون کار دست خودم است و حس خوبی به من القا می‌کند. من با آشپزی به آرامش می‌رسم. گاهی که عصبانی‌ام و حالم زیاد خوب نیست‌، آشپزی می‌کنم چون فکرم را مشغول می‌کند و به من آرامش می‌دهد، درعین‌حال خلاقیت و نوآوری دارد. قالب‌گیری‌ و تزئین و بسته‌بندی، همه‌‌شان به خلاقیت ربط دارند.»

 

پذیرفتن واقعیت‌های زندگی

فریبا کوثری فرزندی ندارد اما رفتار مادرانه را در زندگی با برادر زاده‌هایش تجربه کرده است. فریبا کوثری معتقد است: «اصلا مهم نیست که هیچ‌وقت مادر نبوده‌ام. یکسری واقعیت‌ها را در زندگی باید پذیرفت. اگر در ۱۸ سالگی ازدواج می‌کردم، الان یک پسر ۲۰ ساله داشتم. مهم این است که اول باید خودم نقش را باور کنم تا مردم هم بتوانند باورش کنند.

بعد هم البته فکر نمی‌کنم در مجموعه‌ای که به نسبت موفق است، فقط یک یا چند بازیگر نقش دارند.۲  تا بچه برادر دارم که عاشقانه دوست‌شان دارم؛ کیمیا ۱۴ ساله و پوریا ۱۱ ساله است که همه زندگی من و در واقع بچه‌های من هستند چون خیلی برای بزرگ‌شدن‌شان زحمت کشیده‌ام و فکر می‌کنم جزو معدود عمه‌هایی باشم که آن‌ها هم خیلی من را دوست دارند.»

فریبا کوثری کنار شهره سلطانی

فریبا کوثری کنار شهره سلطانی

فیلم های سینمایی فریبا کوثری

بی‌تابی بیتا (مهرداد فرید، ۱۳۹۰)
فرزندخوانده (وحید نیکخواه آزاد، ۱۳۹۰)
دل‌شکسته (علی رویین‌تن، ۱۳۸۷)
سوپر استار (تهمینه میلانی، ۱۳۸۷)
شرقی (عبدالرضا منجزی، ۱۳۸۶)
نگاه (سپیده فارسی، ۱۳۸۳)
یک داستان واقعی (ابوالفضل جلیلی، ۱۳۷۴)
پایان کودکی / کودک قهرمان (کمال تبریزی، ۱۳۷۲)
نصف جهان (مرتضی شاملی، ۱۳۷۱)
خسوف (رسول ملاقلی پور، ۱۳۷۱)
آقای بخشدار (خسرو معصومی، ۱۳۷۰)
آواز تهران (کامران قدکچیان، ۱۳۷۰)
نقش عشق (شهریار پارسی پور، ۱۳۶۹)
جستجو در جزیره (مهدی صباغزاده، ۱۳۶۹)
ابلیس (احمدرضا درویش، ۱۳۶۹)
مرگ پلنگ (فریبرز صالح، ۱۳۶۸)
دندان مار (مسعود کیمیایی، ۱۳۶۸)
صنوبرهای سوزان (عباس شیخ بابایی، ۱۳۶۸)
در مسیر تندباد (مسعود جعفری جوزانی، ۱۳۶۷)

فریبا کوثری کنار رحیم نوروزی

فریبا کوثری کنار رحیم نوروزی

 

سریال های فریبا کوثری
مسابقه ستاره بیست (داور)
فوق سری (۱۳۹۳ – مهدی فخیم زاده)
بوی باران (۱۳۹۲ حسین تبریزی)
یلدا (مجموعه تلویزیونی) (۱۳۹۱ حسن میرباقری)
پنجره (۱۳۹۰ قدرت الله صلح میرزایی)
سقوط یک فرشته (۱۳۹۰ بهرام بهرامیان و حمید بهرامیان)
مختارنامه (۱۳۸۹ داوود میرباقری)
معصومیت از دست رفته ( ۱۳۸۰داوود میرباقری)
بی گناهان (۱۳۸۶ احمد امینی)
بی صدا فریاد کن (۱۳۸۷ مهدی فخیم زاده)
دلنوازان (۱۳۸۸ حسین سهیلی زاده)
بانو (۱۳۸۹ فرید سجادی حسینی)
دیوار (۱۳۹۰ سیروس مقدم)
شمارش معکوس (محرم زینال‎زاده)
هدف گم‌شده (یوسف سیدمهدوی)
عقیق (حمید تمجیدی)
بخش چهار جراحی (مسعود فروتن)
یاور (علی شاه حاتمی)

فریبا کوثری کنار بهنوش بختیاری

فریبا کوثری کنار بهنوش بختیاری و نعیمه نظام دوست

عکس های فریبا کوثری و خانوادش+بیوگرافی





شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *